Ми працюємо!
Відправляємо замовлення на всі відкриті відділення Нової Пошти та Укрпошти кожного вівторка та п'ятниці. Оплата можлива на карту, рахунок чи накладений платіж. Все буде Україна!
Large dsc 0370

Кава без кофеїну: користь чи шкода

Автор: Альона Кондратюк Дата публікації: Коментарі: 0

Більшість людей просто не уявляє свого життя без такого ароматного напою, як кава. Однак, багато хто вважає, що кава шкідлива через те, що в ній міститься кофеїн, тому віддають перевагу напою без вмісту цієї речовини. Але чи так він хороший насправді, а головне - шкідлива або корисна кава без кофеїну? Як і будь-який продукт, кава без кофеїну має як свої плюси, так і мінуси. Спочатку варто розглянути переваги цього напою.

Кава без кофеїну - плюси:

  • Всім відомо, що кофеїн сприяє почастішанню серцевих скорочень, підвищуючи тим самим рівень артеріального тиску. Тому, при різних недугах серцево-судинної системи, зокрема гіпертонії, звичайна кава протипоказана. А ось напій, що не містить кофеїну, є цілком безпечним.
  • Аромат і смак такого напою ні в чому не поступаються оригіналу, за умови, що придбаний продукт якісний. Кількість вживаної кави цілком можна збільшити, хоча, зловживати таким напоєм в будь-якому випадку не рекомендується.
  • Користь кави доведена давно. По-перше, цей напій додає сил і бадьорості, особливо вранці. По-друге, науково доведено, що помірне і регулярне споживання цього продукту допомагає знизити ризик розвитку такої хвороби, як цукровий діабет відсотків на десять. І по-третє, під час випробувань було встановлено, що кава благотворно впливає на пам'ять людини і покращує в цілому мозкову активність. У всіх, хто випивав зранку чашку цього напою, концентрація уваги і пам'ять помітно поліпшувалися.

Кава без кофеїну - мінуси:

  • На відміну від звичайної кави тонізуючий ефект слабо виражений;
  • Ціна напою вища, ніж у звичайної кави;
  • Якщо при виготовленні використовувався розчинник, то такий напій може завдати шкоди здоров'ю людини;
  • Аромат і смак дещо відрізняються і поступаються напою з кофеїном;
  • Науково доведено, що цей напій може негативно позначитися на серцевій системі;
  • Кава без кофеїну, на відміну від звичайного напою, надає більш негативний вплив на систему травлення. При вживанні такої кави вироблення шлункового соку значно підвищується, а це дуже небезпечно при виразках і гастриті;
  • Будь-яка кава шкідлива для кісток і суглобів, так як цей напій прискорює вимивання кальцію з організму.

Каву без кофеїну рекомендується вживати людям, які звичайний напій не можуть пити через протипоказання. Вагітні жінки цілком можуть замінити звичайну каву на каву без кофеїну. Є і протипоказання. При гастриті і виразці, а також при атеросклерозі від такого напою необхідно відмовитися.

Якщо Ви вирішили спробувати каву без кофеїну, її можна купити в нашому магазині - Арабіка Колумбія Decaf Special