Ми працюємо!
Відправляємо замовлення на всі відкриті відділення Нової Пошти та Укрпошти кожного вівторка та п'ятниці. Оплата можлива на карту, рахунок чи накладений платіж. Все буде Україна!
Large dsc 0313

Чи можна пити каву, приймаючи ліки

Автор: Альона Кондратюк Дата публікації: Коментарі: 0

Кавомани без улюбленого напою, що бадьорить, просто не можуть жити. Однак, бувають такі ситуації, коли людина просто змушена відмовитися від кави. Приміром, під час хвороби слід дотримуватися певної дієти, як в їжі, так і в напоях. Але як же обійтися без чашечки ароматного напою? І чи можна пити каву, приймаючи ліки?

За великим рахунком, напевно можна все. Але чи так це потрібно? Прийом будь-яких лікарських препаратів - це процес впровадження в організм людини різних хімічних речовин, що вступають в реакцію з іншими речовинами, які отримані організмом з питвом і їжею. Тому, щоб ліки пішли виключно на користь, в період лікування вводиться певне обмеження в продуктах харчування. І, якщо їжа з ліками взаємодіє не настільки тісно, ​​то будь-яка рідина, яку людина випиває до або відразу після прийому препаратів, або ж запиває нею медикаменти, своя "співпраця" з ліками починається ще в ротовій порожнині.

Насправді, напевно, треба постаратися дуже сильно, щоб вдома не знайти кілька ковтків чистої води, і замість неї запити препарати таким напоєм. як кава. Всі лікарі одноголосно заявляють, що будь-яка рідина, яка вступає у взаємодію з ліками, повинна бути тільки нейтральною. На жаль, кава такою не є. Через речовини, що містяться в напої, які піднімають тиск і збільшують навантаження на серцеву систему, цей напій не можна вживати разом з ліками. Категорично заборонено пити каву під час прийому антибіотиків, засобів "від серця" і "від шлунка". Наслідки можуть бути непоправні.

Та й при прийомі інших медикаментів найкраще утриматися від вживання улюбленого напою. Його дія на організм в цих випадках може бути непередбачуваною. Реакція організму на таке поєднання вивчена недостатньо. У деяких випадках напій може активувати дію препаратів, а в інших - загальмувати.

Кава - це абсолютно недоречний напій при прийомі навіть найпростіших болезаспокійливих - цитрамону і аспірину. Речовини, які містяться в даних таблетках, в поєднанні з кофеїном можуть викликати серйозні порушення в роботі печінки. Якщо каву поєднувати з збудливими медикаментами, то це може викликати дуже сильний ефект, який на здоров'ї людини відіб'ється негативно. Під час прийому ліків слід утримуватися від кави. В іншому випадку організм не зможе отримати належного ефекту від препаратів, які просто необхідні для швидкого одужання.